O nás

Variotherm, spoločnosť s tímom, ktorý je nadšený a zapálený pre vedome udržateľný život v každodennom živote, má za sebou viac ako 40 rokov práce na konceptoch, ktoré sú zamerané na budúcnosť a nasledujúce generácie. Tieto koncepty sú postavené na prekvapivo účinných a inovatívnych systémoch pre vykurovanie a chladenie povrchov, vrátane podláh, stien a obkladov. Čo je ešte dôležitejšie, tieto systémy sú navrhnuté tak, aby boli nielen efektívne, ale aj udržateľné, pretože obsahujú veľmi vysoký podiel recyklovaného materiálu.
 
Variotherm je hrdý na to, že uprednostňuje regionálnych dodávateľov, či už ide o technické výrobky alebo bežné potreby. Tieto systémy sú navrhnuté tak, aby pracovali s nízkoteplotným a zdravým sálavým teplom. To znamená, že dokážu ušetriť minimálne 25% energie, v niektorých prípadoch až 75%. Motivácia pre všetky tieto opatrenia je jednoduchá: zmysel dosiahnuť lepšiu, tichšiu, bezprievanovú, prirodzenú a zdravú vnútornú klímu s menším príkonom energie.
 
Pre spoločnosť Variotherm je zdravá vnútorná klíma vždy úzko prepojená s ekologickou stavebnou biológiou. Môže sa zdať, že slovo "udržateľnosť" je v súčasnosti módnou frázou, ale pre spoločnosť Variotherm ide o spôsob života už viac ako 40 rokov. Trvalo udržateľné hodnoty a postupy sú súčasťou DNA firmy, aj keď v minulosti možno pre ne neexistovalo konkrétne slovo. Cieľom firmy je vždy pracovať ekologicky, s energetickým vedomím a s úctou k zdrojom. Toto odhodlanie pokračuje aj v budúcnosti.
 
Variotherm sa môže pochváliť impozantnými číslami: firma dodáva svoje výrobky do 22 krajín a má viac ako 1100 zákazníkov na celom svete. Od roku 1979 spoločnosť realizovala viac ako 115 000 projektov so 44 obchodnými partnermi, nainštalovala 950 000 m2 kompaktného podlahového vykurovania a 300 000 m2 modulárnych panelov na steny a stropy a spracovala 42 miliónov metrov energeticky úsporných rúr. Tieto čísla sú len niektoré z dôkazov úspechu, ktorý spoločnosť Variotherm dosiahla počas svojich 40 rokov pôsobenia na trhu.
 
 
Historické údaje
 
Už pred 2000 rokmi Rimania využívali výhody podlahového vykurovania, ktoré objavili. Bolo nazvané ako Hypokaust. Princípom bola distibúcia horúcich spalín z ohiska pod kamennú dlažbu. Na potery boli v pravidelných odstupoch rozmiestnené malé murované stĺpiky, ktoré niesli podlahu. Táto pozostávala z viacerých vrstiev poteru na tehlových dlaždiciach. Väčšina podláh bola potom osadená nádhernými mozaikami. Za účelom získania dostatočného tepla stáli po bokoch pece na drevo. Rušivý zápach bol odvádzaný šachtami z dutých tehál cez steny do exteriéru. Podlaha bola často tak horúca, že sa dala vyuívať len s pomocou drevených topánok. S pádom rímskej ríše táto technika upadla do zabudnutia. Hypokaustové vykurovanie sa uplatňovalo v stavbách rímskych domov, kúpeľoch, ako dokazujú početné archeologické vykopávky. Tento spôsob vykurovania sa vrátil v novej podobe v 20. storočí a dnes je opäť využívaný pri výstavbe bytových a občianskych budov.